Jaki rodzaj podłogi wybrać?
Wybór podłogi do mieszkania lub domu jest jedną z ważniejszych kwestii. Zajmują one największą powierzchnię i są widoczne z każdego pomieszczenia. Jeżeli ten element wystroju będzie pozostawiał wiele do życzenia to sumarycznie całość zostanie odebrana gorzej niż zakładaliśmy. Powinniśmy dokładnie przemyśleć jaki rodzaj podłogi chcielibyśmy mieć, wykonane z jakich materiałów oraz jakiej kolorystyce. Obecnie najpopularniejszym wyborem są panele podłogowe. Głównie z uwagi na to, że są one proste w montażu i można kupić takie, które nie będą kosztowały majątku. Pamiętajmy jednak, że wraz z ceną idzie w parze jakość. Kupując najtańsze panele dostępne w sklepie nie spodziewajmy się tego, że będą one w stanie wytrzymać przez dłuższy czas. Z pewnością już po kilku miesiącach będą one zarysowane, a po roku pojawia się pęknięcia i uszkodzenia. Chcą kupić coś wysokojakościowego będziemy musieli wybierać co najmniej ze średniego segmentu cenowego.
Panele podłogowe
Warto tutaj nadmienić, że panele podłogowe występują w dwóch wariantach. Panele wykonane z drewna zawsze są wysokiej jakości, ale też kosztują całkiem sporo. Mamy do wyboru różne gatunki i odmiany – mogą być wykonane z rodzimych drzew, jak i egzotycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią kolorystykę do aktualnych potrzeb. Panele laminowane wykonywane są z materiałów polimerowych, które jedynie imitują drewno lub inny materiał. Mogą być one bardzo wytrzymałe, ale za takie zapłacimy też naprawdę całkiem sporo pieniędzy. Jeżeli zdecydujemy się na tańsze to możemy liczyć się z problemami, które zostały wymienione już wcześniej. Musimy przemyśleć tę kwestię i dobrać rozwiązanie, które będzie dla nas osiągalne pod kątem wydatków i jednocześnie zaspokoi oczekiwania względem trwałości. Panele podłogowe to nie jedyne rozwiązanie na jakie można się zdecydować. Szczególnie dobrze prezentują się parkiety i mozaiki drewniane. W większości starszych domów i mieszkań to właśnie one posłużyły jako podłoga.
Cyklinowanie
Jeżeli chcemy zminimalizować koszty to warto jest je wykorzystać. Jeżeli nie są one wybrakowane i bardzo zniszczone to zawsze można je odnowić. Odbywa się to za pomocą specjalnej maszyny. Cyklinowanie rozpoczyna się od zeszlifowania warstwy lakieru. W ten sposób powierzchnia zostaje wyrównana i znikają też pęknięcia i rysy. Następnie usuwa się cały pył, który się nagromadził. Następnie taka podłogę można zalakierować ponownie. Jeżeli jednak chcemy zmienić jej odcień to wcześniej można ją jeszcze zabejcować. W ten sposób dostosujemy kolorystykę podłogi do swoich potrzeb oraz wizji tego jak powinien wyglądać nasz dom. Ostatnim etapem jest pokrycie podłogi lakierem – do wyboru mamy zwykły z połyskiem oraz matujący. Nowocześniej wyglądają te, które nie odbijają światła – świetnie nadają się do minimalistycznych wnętrz. Wielką korzyścią renowacji podłogi jest fakt, że nie wydajemy na nie wtedy zbyt wielkich pieniędzy, a jednocześnie cieszymy się z wysokiej jakości tego rozwiązania.
Komentarze (0):
Prześlij komentarz
Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]
<< Strona główna